Povijest škole

Zbog potrebe specifičnih kadrova u području strojarstva i elektrotehnike, tvornica “Rade Končar” 1959.godine utemeljuje Centar za obrazovanje “Rade Končar”, koji od 1962. nosi naziv CZO “Rade Končar” – Politehnička škola, a od 1977. godine škola se izdvaja iz SOUR – a “Rade Končar” pod nazivom CZO “Rade Končar”.

Razdvajanjem 1991. godine nastaju: Elektrotehnička škola, Strojarska tehnička škola i Viša tehnička škola. Elektrotehnička škola koja preuzima svu elektrotehničku opremu i nastavlja sa osuvremenjivanjem.

Škole dijele knjižnicu značajnog broja naslova (15 000 knjiga).

U istim prostorima i dalje radi Tehničko veleučilište u Zagrebu proizišlo iz iste školske ustanove.

Programi studija veleučilišta su potpuno usuglašeni sa programima obrazovanja u Elektrotehničkoj školi u području računalstva, računalnih mreža, internetskih tehnologija, elektronike, energetske elektronike, električnih strojeva i automatike, industrijskih računala.