I ove godine učenici naše Škole sudjelovali su na županijskoj, a potom na državnoj smotri Projekt građanin. Učenici 3. i 4. razreda predstavili su rad na projektu uređenja školskog igrališta, izvornog naziva „Školski za školsko“. Riječ je o projektu koji su pokrenuli prethodne nastavne godine u okviru fakultativnog predmeta Škola i zajednica. Ove nastavne godine predstavili su svoj rad drugima i time projekt završili.
Županijsko natjecanje održano je 27. ožujka 2026. godine u OŠ Grigora Viteza, a našu školu predstavljali su učenici A. Novosel, M. Lugarić, N. Kovačević i P. Vrabec u pratnji mentorice A. Šutalo Barić. Učenici su iznijeli ideju i izbor izabranog problema, argumentirali razloge zbog kojeg je potrebno uređenje igrališta te opisali suradnju koju su ostvarili kako bi njihova ideja dobila i vizualni identitet.
Zbog ideje i odličnog predstavljanja, ovaj primjer dobre prakse bio je saslušan i na državnoj smotri koja se održala 16. svibnja 2026. godine.


