Upisne informacije

Informacije za prijavu i upis učenika u 1. razred Elektrotehničke škole Zagreb u  školskoj godini 2021./ 2022.

Na temelju Odluke o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022. Ministarstva znanosti i obrazovanja, od 21. svibnja 2021., učenici se prijavljuju i upisuju elektronički putem mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole www.upisi.hr.

Molim Vas da pažljivo čitate upute i poštujete rokove predaje.

Važni datumi

• 12. - 13. 7.  dostava dokumenata za upis Elektrotehničkoj školi isključivo na email adresu upisi.ets@gmail.com

SLANJE DOKUMENTACIJE E-MAILOM (upute):

U naslov (predmet)  / subject e-pošte napisati NAZIV PROGRAMA KOJI UČENIK UPISUJE (Elektrotehničar, Tehničar za računalstvo, Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom, Elektromehaničar) -  IME I PREZIME UČENIKA , a priložene dokumente imenovati ispravno (upisnica, dodatni bodovi, teškoće). kao npr:

*Molimo svu propisanu dokumentaciju skenirati ili fotografirati da se dobro vide svi podaci i poslati!

NAKON SLANJA DOKUMENTACIJE E-MAILOM:

• Svima će biti upućen povratni e-mail o primitku dokumentacije i unosu podataka u sustav upisi.hr nakon obrade
  • Ako Vam što od papira nedostaje, na isto ćemo Vas upozoriti e-mailom
  • Originalne dokumente učenici nose razrednicima u rujnu (upisnica i dokumente koji su uvjet za upis)
  • Upisnice vrijede samo printane iz sustava upisi.hr
  • Nije dovoljna samo UPISNICA, molim Vas da detaljnije upute o dokumentaciji pročitate u nastavku

POTREBNA DOKUMENTACIJA - REDOVNI POSTUPAK

• SVI UČENICI OBAVEZNO - Popunjena upisnica. Upisnicu obavezno potpisuju i roditelj i učenik, popuniti podatke koji možda nedostaju, posebno obratiti pažnju da je napisan prvi strani jezik (engleski ili njemački)izborni predmet (etika ili vjeronauk). PRINT UPISNICE u sustavu upisi.hr (kartica „Moj odabir“)
  • Liječnička svjedodžba medicine rada za odabrano zanimanje (iznimno, kandidat koji u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu dostavlja potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostavlja školi najkasnije do kraja prvoga polugodišta prvoga razreda.) Na liječničkoj svjedodžbi medicine rada MORA pisati točan smjer koji učenik upisuje!!!
  • Dokumentacija na osnovu koje je učenik stekao dodatne bodove (ukoliko postoje, osim bodova s natjecanja).

DOKUMENTACIJA ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU - IZRAVNI UPIS

• Rješenje Ureda o primjerenom programu obrazovanja

DOKUMENTACIJA ZA UČENIKE SA ZDRAVSTVENIM POTEŠKOĆAMA

• Popunjena upisnica
  • Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji učenika za, u pravilu pet, a najmanje tri primjerena programa obrazovanja (strukovnoga – s oznakom programa, umjetničkoga i/ili gimnazijskoga) izdanoga na temelju stručnog mišljenja nadležnoga školskog liječnika koji je pratio kandidata tijekom prethodnog obrazovanja, a na temelju prethodno dostavljene specijalističke medicinske dokumentacije o težim zdravstvenim teškoćama i/ili dugotrajnom liječenju koji su utjecali na postizanje rezultata tijekom prethodnog obrazovanja i/ili mu značajno sužavaju mogući izbor programa obrazovanja i zanimanja, prema stručno usuglašenoj metodologiji te obrade multidisciplinarnog tima Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

DOKUMENTACIJA ZA UČENIKE KOJI ŽIVE U OTEŽANIM UVJETIMA OBRAZOVANJA UZROKOVANIM NEPOVOLJNIM EKONOMSKIM, SOCIJALNIM TE ODGOJNIM ČIMBENICIMA

• Liječnička svjedodžba medicine rada
  • Potvrda o stečenim dodatnim bodovima ovisno o pravu koje se koristi:
  • liječničku potvrdu o dugotrajnoj težoj bolesti jednoga i/ili oba roditelja;
  • potvrdu nadležnoga područnoga ureda Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje o dugotrajnoj nezaposlenosti oba roditelja;
  • potvrdu o korištenju socijalne pomoći; rješenje ili drugi upravni akt centra za socijalnu skrb ili nadležnoga tijela u jedinici lokalne ili područne (regionalne) jedinice i Grada Zagreba o pravu samohranoga roditelja u statusu socijalne skrbi izdanih od ovlaštenih službi u zdravstvu, socijalnoj skrbi i za zapošljavanje;
  •  ispravu iz matice umrlih ili smrtni list koje je izdalo nadležno tijelo u jedinici lokalne ili područne (regionalne) jedinice ili Grada Zagreba;
  • potvrdu nadležnoga centra za socijalnu skrb da je kandidat dijete bez roditelja ili odgovarajuće socijalne skrbi.

Kandidatu za upis koji je pripadnik romske nacionalne manjine, a živi u uvjetima koji su mogli nepovoljno utjecati na njegov školski uspjeh u osnovnoj školi:

• Za ostvarivanje dodatnih bodova  kandidat prilaže preporuku Vijeća romske nacionalne manjine odnosno registrirane romske udruge.

Sve informacije o vremeniku i natječaju upisa u 1. razred možete pročitati ovdje.

Pratite stranicu Škole za obavijesti o početku nastave :)

Sretno i vidimo se u srednjoj!

objavio: Sanja Ajman Filipčić   datum: 28. 6. 2021.